AnasayfaUrünlerHakk1m1zdaS1k Sorulan SorularBayilikIlete_im

 

1. Boyler alırken nelere dikkat etmeliyim?

Boyler alırken boylerin hangi ve kaç ısı kaynağı ile çalıştırılacağına dikkat edilmelidir. Tek ısı kaynağı ile çalıştırılacak ise tek serpantinli veya ceketli boyler, çift ısı kaynağı ile çalıştırılcak ise (güneş enerjisi/diğer alternatif enerji kaynakları + katı/sıvı/gaz yakıtlı kazan) çift serpantinli boyler 1 ve 2 den fazla ısı kaynağı ile çalıştırılacak ise akümülasyon tankı seçilebilir.

Sorular

2. Hangi boylerin kullanım ömrü daha fazladır?

Paslanmaz sacdan imal edilen boylerlerin ömrü çok uzundur.

Sorular

3. Mevcut ısıtma tesisatına en uygun boyleri nasıl seçebilirim?

Mevcut ısıtma tesisatına uygun boyler seçilirken boyleri ısıtıcak kazan kapasitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Geleceği de düşünerek boylerin ek bir alternatif enerjis kaynağı ile de çalıştırılabilmesi göz önünde bulundurulmalıdır ki ilk yatırım boşa gitmesin. Genellikle domestik (konut) kullanımda çift serpantinli boyler ve endüstriyel alanlarda ise (Hotel,fabrika vs.) akümülasyon tankın seçilmesi tavsiye edilir.

Sorular


4. Boyler kapasitesini nasıl belirleyebilirim?

Boyler kapasitesi binanın sıcak su kullanım miktarına göre belirlenir. Download bölümündeki "Solareks Teknik Bilgi" pdf. kataloğundaki tablolar ve örnek hesap metodları sizlere yardımcı olacaktır.

Sorular

5. Boylerleriniz hangi tür ısıtma tesisatlarına uygundur?

Boylerlerimiz buhar tesisatı hariç her türlü ısıtma tesisatlarına uygundur. Örnek olarak; - Katı/Sıvı/Gaz yakıtlı kazan/kombi, güneş enerjisi, ısı pompası. Buhar tesisatına uygun boyler için firmamızla irtibata geçiniz.

Sorular

6. Boyler binanın neresine yerleştirilmelidir?

Boylerlerin kazan dairesine yerleştirilmesi tavsiye olunur. Solareks boylerleri dış mekanda kullanıma uygundur. Isı kayıplarının en aza indirilmesi için boylerlerin kapalı mekanda tutulması tavsiye edilir.

Sorular

 

AnasayfaUrünlerHakk1m1zdaS1k Sorulan SorularBayilikIlete_im
Solareks.Com © 2003 • Privacy Policy • Design By Yeral